Knygadvario objektas "BsTB 11 299-VI Laidotuvių rauda [Mergina [ap]rauda kaimyno merginą VI]" >> "[Mergina aprauda kaimyno dukterį]"

Knygadvaris


ADRESAS: http://www.aruodai.lt/paieska2/fiksacijos.php?OId=4105&FId=6554&back=home

PAVADINIMAS: [Mergina aprauda kaimyno dukterį]

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Redaguota versija

STILIUS: Liaudiška kalba

TEKSTINIS TURINYS:
1. Sesula mūsų mylima! Buvo palaukcie šalto rudenėlio, būtų nukritį nuo medzių lapeliai, būtų išlakiojį drabni paukšteliai. Dartės pats gražumėlis, šilta vasarėłė, giedros dzienełės, čiulba drabni paukšteliai linksmais balseliais vasaros dzienełėj, cik tu, sesuła, jauna atsiskyrai paciam gražumėly. O dartės liūdna mumi palaidocie jaunų susiedkėłį kap cikrų sesarėłį.
2. Ak sesula mano, mano mylimoji, kap aš sulauksiu šventos nedėłėłės, aš užsikelsiu anksci rytelį, tai aš pažūrėsiu per sciklo langelį, ar tu neteini per čystų laukelį in mano kłėtełį.
3. Niekad nepamacysiu savo susiedkėłės jaunos ateinancios, varo duralių praveriancios, niekad neduosi, mano sesula, labos dzienełės, niekad nesivesi in rūtelių daržalį, daugiau neskinsi žalių rūtelių, daugiau nepinsi rūtelių vainikėlio, daugiau nenešosi, mylima sesula, an savo galvełės, an geltonos kasełės, daugiau nevaikšciosi, mano mylimoji, daugiaus nesigrožėsi po jaunimėlį.
4. Tai aš kap sulauksiu šventų dzienelių, oi, aš išaisiu in šventų bažnyčėłį, tai aš pamacysiu daugelį mergelių tokio stogelio, tokių metelių, cik aš nemacysiu tokio būdelio, tokio gražumėlio, kap mano buvo mylima susiedkėłė, kap cikra sesarėłė: buvo skaistus veidelis ir jos meilūs žodeliai.
5. Ak Dzievuliau mano, Dzievuliau mieliausias! Niekad nemislinau, niekad nedūmojau, kad mes persiskirsim su savo susiedkėki, baltu lelijėłi. Tai cik perskyrė Ponas Dzievulis ir Panełė Švenciausia mus, sesarėla.
6. Ak Dzieve mano, Dzieve mano brangus! Oi, tai aš neturu savo sesułės. Dartės netekau savo susiedkėłės, katra man buvo pirmiausia prie širdełės kap cikra sesarėłė.
7. Ak kalneli aukštasai, kalneli mylimasai, kodel nepaieškojot dzidesnių pulkelių, tolimesnių mergelių, su katrom niekad niekad nesuveisim žodelio pakałbėcie? Ar jumi paciko mano mylima sesarėłė, kad jūs paėmėt nuo manį jaunos geriausių sesułį, mylimiausių susiedkėłį?
8. Sesula brangi, mano mylimoji, tai tu pakelkie savo galvełį, tai tu pažūrėkie in tų aukštų kalnelį, in kur tavi laidzia, jaunų palydzi. Nečiulba paukšteliai, oi, ir apstojo gegułės kukavį, ba tai kukuoja tavo sesułė tavi jaunų palydzinc in aukštų kalnelį. Verkia brolaliai ir sesarėłės, verkia tėvelis ir mocinėłė. Cik tu jauna nepabundzi nei tėvulio neramini, žodelio nekałbi ir rodełės neduodzi.
9. Ak sesuła mano, balta lėlijėla, ar tu apsirinkai aukštam kalnely rūtelių daržalį, kad tu aplaidai savo tėviškėłį, kad tu atsiskyrai nuo savo mocinėłės, nuo brolių, sesarėlių ir nuo visos giminėłės?

FIKSAVIMO METAI: 1914

IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Miroslavas, sen., , Alytaus r. sav., Alytaus apskr., Lietuvos Respublika

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ: Miroslavo prp., Seinų aps.

SKELBTA LEIDINYJE:
Leidinio aprašas, P. 299-301, Nr. 6
Jono Basanavičiaus tautosakos biblioteka, t. 11. Įvairi tautosaka iš rinkinių. Surinko Jonas Basanavičius. Sudarė Kostas Aleksynas. Parengė Kostas Aleksynas, Leonardas Sauka. Įvadą ir paaiškinimus parašė Leonardas Sauka. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2002. (Duomenų bazėje skelbiamo teksto šaltinis)

SAUGOMA:
LMD (Lietuvių mokslo draugijos fondai Lietuvių tautosakos rankraštyne Lietuvių literatūros ir tautosakos institute) | I 965, Nr. 15

©: Parengimas Leonardas Sauka Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

©: Parengimas Kostas Aleksynas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Spausdinti

Atgal