Knygadvario objektas "BsTB 11 272-II Laidotuvių rauda [Anyta marčią aprauda II]" >> "[Anyta marčią aprauda]"

Knygadvaris


ADRESAS: http://www.aruodai.lt/paieska2/fiksacijos.php?OId=4075&FId=6472&back=home

PAVADINIMAS: [Anyta marčią aprauda]

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Redaguota versija

STILIUS: Liaudiška kalba

TEKSTINIS TURINYS:
1. Martela mano, mano mylimoji, oi, tai išskyrė Ponas Dzievulis mylimų martelį mano jaunųjų kap iš daržalio gražausių kvietkelį. Tai ne¬pagaiłėjo Ponas Dzievulis mano siratėłės mažos sveikatėłės. Tai jisai atėmė man mylimiausių, nuo manį senos mylimiausių martełį, gerausių užvaduotojėłį.
2. Kelkis, martela, kelkis, pakelk gluodnių galvełį. Duok savo baltų rankełį. Tai tu atsisveikinkie šitoj valandėłėj visas giminėłas. Jiej daugiau nelankis mano mylimos martełės, daugiau nemacysiu tavo būdelio, dau¬giau negirdėsiu meilaus tavo žodelio.
3. Martela mano, balta gulbela, oi, ar nesunku mylimai martelai bus tam aukštam kalnely, oi, tai atsiskyrus nog mažų vaikelių, nuo savo prisiegėłės ir visos giminėłės?
4. Kelkis, martela, kelkis, kelkis, mylimoji. Ko tep sunkiai inmigai ramųjį miegelį? Oi, ar nudzirbai sunkius darbelius, oi, ar pabeigei visus vargelius, kad užmigai? Mylima martela, tai tu atsiskyrai iš viso pulkelio, oi, tavi pakirto baisi gilcinėłė. Tep kap ažari siūbuojancių lendrałį, oi, jų pakerta lado lytełė, tai tep atskyrė mūsų martełį, mūsų mylimiausiųjų. Oi, tu neturi savo sesarėlių anei brolalių, tai tu buvai meili del savo moša¬lių ir dzieverėlių, tavį raudoja mylimos martełės, tai visi laidoja su gai¬liom ašarėłėm, sunkiais atodūsėliais.
5. Martela mano, mano jaunoji, gana gaiłėjai mano senystėłės, ma¬žos sveikatėłės, dartės pagaiłėkie, mylima martela, dar šoj mieloj dzienełėj. Tai tu prakałbėkie meilų žodelį, tai tu suramykie mani senystėłėj, mažoj sveikatėłėj.
6. Oi, siūbuoja prie tavo šalałės kap toj lendrałė an vandenėlio. In katrų šalałį, oi, tai jų pucia šaurus vėjelis, in katrų pucia, in tų ji linksta. Oi, tai aš [einu aplink martełį, oi, tai aš] kalbinu savo martełį iš abiejų šalalių. Ir vis neprakalbinu, ir vis nepribudzinu mylimos martełės kap linelio žiedelio.
7. Martela mano, mylimoji mano, martela mano, mano brangiausia. Aš atlankysiu tavo kapelį, aš vis kałbėsiu meilius žodelius, mažu pabu¬dzysiu nor iš aukšto kalnelio savo mylimų martełį. Oi, ar ne gailios mano ašarėłės, oi, ar ne meilūs mano žodeliai, kad neprikalbinu mylimosios mar¬tełės šioj mieloj dzienełėj iš ramaus miegelio?
8. Ašarėłės mano per veidelius krinta, taryc jos pramuštų pilkų akmenėlį, cik nišbudzina mylimos martełės nuo sausos lantełės, nuo plo¬nųjų drobelių.
9. Oi jūs anūkėliai, maži nedzideliai, tai jūs netstokit nog savos mocinėłės, tai jūs čiulbėkit kap drabni paukšteliai vyšnelių sodely. Tep jūs kałbėkit in savų mocinėłį, mažu atatropysit tokių adzynėłį, mažu prakalbysit savo mocinėłį.
10. Oi martela mano, mano jaunoji, niekad neužmiršu savo mar¬tełės, niekad neplaisiu jus minavojanc, nei ankstų rytelį, nei vėlai vaka¬rėlį. Tolek minėsiu, kol bus užmerktos mano akełės. Kad aš pabusiu tam¬sioj naktełėj, tai aš atmysiu mylimų martełį.
11. Martela mano, jaunoji mano, sudzieu, marteła, sudzieu, mano my¬limoji, tai tu paruoškie tam aukštam kalnely ir man vietełį. Oi, tai tu laukie, mylima martela, ir manį senos kas miela dzienełė in tų aukštų kalnelį. Turbūc neilgai lauksi, mylima martela, ne už ilgo sulauksi, mano my¬lima martela, ir mani, senų anytėlį, in tų aukštų kalnelį, in tų sierų žamełį.

FIKSAVIMO METAI: 1913

IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Miroslavas, sen., , Alytaus r. sav., Alytaus apskr., Lietuvos Respublika

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ: Miroslavo prp., Seinų aps.

SKELBTA LEIDINYJE:
Leidinio aprašas, P. 272-275, Nr. II
Jono Basanavičiaus tautosakos biblioteka, t. 11. Įvairi tautosaka iš rinkinių. Surinko Jonas Basanavičius. Sudarė Kostas Aleksynas. Parengė Kostas Aleksynas, Leonardas Sauka. Įvadą ir paaiškinimus parašė Leonardas Sauka. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2002. (Duomenų bazėje skelbiamo teksto šaltinis)

SAUGOMA:
LMD (Lietuvių mokslo draugijos fondai Lietuvių tautosakos rankraštyne Lietuvių literatūros ir tautosakos institute) | I 965, Nr. 25

©: Parengimas Leonardas Sauka Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

©: Parengimas Kostas Aleksynas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Spausdinti

Atgal